Merel loopt nu een paar weken stage bij ons. Ze zal hier haar scriptie schrijven over de sociale kant van klimaateffecten en heeft er al veel zin in! Hieronder vertelt ze wat over zichzelf en haar stage.
Welkom, Merel! Wie ben je en wat studeer je?
“Hoi! Ik ben Merel Fiets, 21 jaar. Ik ben opgegroeid in Leeuwarden en woon nu in Den Haag. Hier studeer ik Liberal Arts and Sciences aan Universiteit Leiden. Een heel interessante en interdisciplinaire studie waar je veel kanten mee op kan! Ik specialiseer mij in “earth, energy and sustainability”, oftewel een mix van klimaat-, aard- en duurzaamheidswetenschappen. Ik richt me vooral op de water- en adaptatiekant, in samenhang met maatschappelijke, sociale en beleidsmatige vraagstukken.”
Wat ga je bij CAS doen?
“Ik ga hier mijn scriptie schrijven over de sociale kant van klimaateffecten. Binnen het team Klimaatdata zal ik onderzoeken welke sociale indicatoren het meest relevant zijn om mee te nemen bij de verschillende klimaateffecten. Het doel is dat deze indicatoren een plek krijgen in de Klimaateffectatlas. Mijn focus ligt vooral op de onderbouwing van keuzes voor die indicatoren die kwetsbaarheid het beste kunnen weergeven en tegelijk ook begrijpelijk zijn. Dit ga ik doen met een multicriteria-analyse, ondersteund door literatuur en interviews met experts.”
“Ik vind CAS een ontzettend leuke organisatie met gemotiveerde en gezellige mensen, mooie projecten en veel ambitie!”
